Yildizlar Sahnesi yaşam


V. Mersin Uluslararası Müzik Festivali kapsamında dünyanın ünlü Bale Yıldızları topluluğunu ağırlayan Mersin, Kirov Bale Yıldızları’yla muhteşem bir göz ziyafeti çekecek.

Mersin Kültür Merkezi’nde, 29 Eylül’de saat 20:30′da gerçekleşecek etkinlikte izleyiciler, Bale repertuarının en seçkin eserlerinden bölümler izleyecekler.

Kirov Bale Yıldızları Hakkında:

1860 yılında kurulan, aynı zamanda hem ülkesinde hem de yurtdışında temsiller yapabilen, bünyesinde 3 ayrı orkestra ile toplam 2000 sanatçının faaliyet gösterdiği ünlü Rus topluluk, 25 kişilik seçkin bir grupla Türkiye’ye geliyor. Mariinsky Tiyatrosu Kirov Balesi her yıl ‘Uluslararası Bale Yıldızları Festivali’ de düzenlemektedir. Dünyanın hemen her yerinde başarılı temsiller vermiş, büyük başarılara imza atmış ve klasik bale sanatında bir ekol olarak tanınan Mariinsky Tiyatrosu Kirov Balesi, eşsiz müzikler ve mükemmel bale eserleriyle, iki saat boyunca izleyicilere tadına doyulmaz bir gece yaşatacak.Mariinski Opera ve Bale Salonu: İlk kuruluşunda Marinski Opera ve Balesi olarak bilinen bu sahne, Sovyet zamanı (1935) Kirov Opera ve Balesi adını alır. 1992 yılında ise sahnenin tarihi adı geri verilir. Günümüzde Marinski Opera ve Balesi adını alan sahne, bu tarihsel sebeplerden dolayı, yurtdışında Kirov Balesi olarak bilinir.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !