Bogurtlen Maskesi güzellik

Elleriniz ve yüzünüz için oldukça faydalı bir maske, sürekli canlı görünen ve sağlıkla parıldayan bir cildi kim istemez ki?

Öyle değil mi?

Böğürtlen maskesini hazırlamak için öncelikle taze böğürtlenlere ihityacımız olacak, taze böğürtlenleri yürüyüşe çıktığınızı zaman doğanın içinden alabileceğiniz gibi marketlerden manavlardan da alabilirsiniz, böğürtlenleri saplarından ve yapraklarından ayırın ve 10 böğürtleni havanda ezerek lapa haline getirin, içerisinie bir tatlı kaşıpı şeker, bildiğimiz toz şeker ancak esmer şeker olursa çok daha iyi netice verir.. İçerisine bir tatlı kaşığı esmer şeker katın.

Sonrasında bu karışımı peeling şeklinde yüz bölgenize ve ellerinize uygulayın, toplam 10 dakika süreyle bu uygulamayı yapın.

10 dakikanın ilk 5 dakikasında yumuşakca ovalayın ve son 5 dakika içinse beklemeye bırakın. Sonrasında yüzünüzü bol su ile yıkayın ve hafif bir nemlendirici sürün..

Göreceksiniz, böğürtlen ellerinizin ve yüzünüzün canlılık kaynağı olacak!

Ayrıca böğürtlenin yapraklarını kaynatıp çay olarak içerseniz metabolizmanıza ve vucudunuza iyi geleceğini de görürsünüz..

Sağlıklı ve güzel günler!

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !